Dostępne

Wyprzedaż! Blacha ocynkowana Zobacz większe

Blacha trapezowa ocynkowana 2 gat

Trapez Ocynk 2gat

Nowy produkt

Blacha trapezowa ocynkowana T18

DŁUGOŚĆ: 2,5mb

KOLOR: Ocynk 

WYSOKOŚĆ TRAPEZU: T18

SZEROKOŚĆ: 790/690

GATUNEK: 2

Cena za mb.

Więcej szczegółów

23,36 zł brutto

18,99 zł netto za mb


Negocjuj cenę



Więcej informacji


Blachy trapezowe ze względu na swoją estetykę oraz przystępną cenę znalazły się na samym szczycie materiałów wykorzystywanych w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Materiał znalazł uznanie wśród inwestorów co spowodowało, że na dobre wpisał się on w krajobraz Polski. 

Uniwersalny profil blach pozwala na stworzenie solidnego pokrycia dachowego lub elewacji budynku. Bardzo dobrze sprawdza się do pokrycia dachów o małym kącie nachylenia nawet 5°. Blachy trapezowe często wykorzystywane są jako pokrycia garaży, obiektów przemysłowych, hal produkcyjnych, magazynów oraz domów. W przypadku mniejszych budynków o widocznym zadaszeniu jest świetną alternatywną dla klastycznej blachodachówki. 

Blacha trapezowa charakteryzuje się między innymi wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne i wytrzymałością. Dodatkową zaletą jest niska cena i łatwy montaż, z którym może poradzić sobie nawet początkujący. 

Materiał został w odpowiedni sposób zabezpieczony przed korozją poprzez ocynkowanie i pokrycie powłoką poliestrową. Rdzeń blachy jest wykończony warstwą cynkowaną, pasywacyjną, podkładową oraz powłoką poliestrową o grubości 15-40 mikronów. Natomiast blacha trapezowa w powłoce - alucynk, rdzeń pokryty zostaje warstwą stopu aluminium i cynku. Dzięki takiemu zabezpieczeniu pokrycie jest odporne na czynniki atmosferyczne. 

Podczas zakupu powlekanej blachy trapezowej T18 otrzymujemy produkt gotowy w szerokiej gamie kolorystycznej, wyróżniający się trwałością na wiele lat i co jest atutem niewymagającym malowania przez najbliższych wiele lat. Estetyczne przetłoczenie łączy w sobie bardzo dobrą sztywność. Podczas zakładania blachy jedną falą na drugą ważne jest by podczas obfitych opadów deszczu i silnym wietrze woda, która może ulec "cofnięciu" co może spowodować wpłynięcie pod falę. Dlatego konstrukcja powlekanej blachy posiada rynienkę umożliwiającą odprowadzanie drobinek wody

Podział blach trapezowych: 

  • Blachy osłonowe -  doskonale sprawdzają się do obudowy lekkich konstrukcji typu: wiaty, garaże, pokrycia wiatrołapów itd.
  • Blachy konstrukcyjne - przeznaczone do wykonywania warstwy nośnej pokryć dachowych.

Dostępne profile i zastosowani:

  • T6 - T60 [niskim profilu stosuje się głównie do krycia powierzchni elewacyjnych] 
  • T14 - T60 [pokrycia dachowe domów jednorodzinnych, małych obiektów handlowych i garaży]
  • T50 - T160 [wykorzystanie podczas budowy dużych obiektów przemysłowych, usługowych i handlowych]
  • T135 - T160 [stosowane w konstrukcjach o znacznych rozpiętościach tj. dachy płaskie, stropy]

Blacha trapezowa ocynkowana produkowana jest w grubościach  od 0,40 do 1,50 mm w zależności od rodzaju profilu [najpopularniejszy profil blachy trapezowej T18 dostępny jest w grubościach od 0,5 do 0,8 mm].

II gatunek może posiadać widoczne uszkodzenia takie jak: porysowania okładzin z blachy - nie są w stanie idealnym, jak przy zakupie I gatunku oraz mogą nie spełniać wszystkich wymagań technicznych, nie posiadają także gwarancji i certyfikatów.

Zdarzają się blachy 2-gatunkowe bez widocznych uszkodzeń, przykładem jest dostępny na placu grafit w macie oraz brązy.

 

W celu zapoznania się z szeroką ofertą profili oraz gamy kolorystycznej, zapraszamy do naszych punktów. 

Blachy trapezowe dostępne w naszych punktach w Miszewku (obok Gdańska, Gdyni) oraz Kazimierzowie (koło Elbląga). Zadzwoń i zapytaj o dostępność. 

Ze względu na dynamiczną sytuację na rynku stali i izolacji - każde zamówienie wyceniamy indywidualnie w zależności od dostępności materiałów.
Podane ceny mają charakter poglądowy