Zastanawiasz się jakie materiały będą najlepsze na pokrycie Twojego dachu? Nie wiesz od czego zacząć poszukiwania? Zapoznaj się z przygotowany przez nas krótkim zestawieniem.

Obecnie dachy można pokrywać wieloma różnymi materiałami; dachówkami bitumicznymi, papa asfaltową, płytami falistymi włókno-cementowymi, dachówkami ceramicznymi, łupkiem naturalnym, a nawet gontem drewnianym, łupkiem drewnianym czy strzechą. Jednak obecnie najpopularniejsze materiały to blachodachówka, blacha na rąbek oraz płyty włókno-cementowe Ekofala-eternit ekologiczny bez azbestu.

 Krycie blachodachówką

Blachodachówka to jedno- lub wielorzędowe arkusze blachy z falistymi wytłoczeniami o kształcie zazwyczaj zbliżonym do dachówki holenderskiej. Dostępne na polskim rynku od kilkudziesięciu lat. Łączenia poszczególnych elementów blachodachówki są zupełnie niezauważalne. Jest to najbardziej popularny materiał do pokrywania połaci dachowych i jeden z najtańszych.  Łączy w sobie odporność i wytrzymałość blachy z eleganckim wyglądem dachówki. Ogromnym atutem tego materiału jest duża lekkość w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku. Żywotność blachodachówki określa się na około kilkadziesiąt lat. Balachodachówkę cechuje wyjątkowo duża szczelność dzięki czemu jest polecana do dachów przy małych kątach nachylenia połaci. Do wykończenia pokrycia połaci dachu i zapewnienia estetycznego wyglądu dachów stosuje się wiele akcesoriów metalowych i tworzyw sztucznych, które niestety podwyższają koszty wykonania pokrycia dachowego.

ASPanel dachy

Krycie dachu blachą na rąbek

Metoda krycia dachu metoda na rąbek stojący jest  jedną z najstarszych technologii budowlanych rozwijaną przez wieki. Blacha na rąbek to arkusze blachy płaskiej montowane na pełnym lub ażurowym deskowaniu Arkusze blachy należy łączyc ze sobą poprzecznie gdzie wykonuje się je na rąbek leżący pojedynczy i rąbek leżący podwójny. Natomiast połączenia podłużne arkuszy blach na: rąbek stojący pojedynczy, rąbek stojący podwójny, rąbek stojący kątowy, zwój pusty, listwa belgijska, listwa pieciokątna. Rąbek stojący podwójny to najczęsciej wykonywane połączenie, jednak wybór połączenia podłóżnego arkuszy zależy od pochylenia połaci dachowych. System ten jest bardzo trwały, sprawdza się przy dużych powierzchniach dachu, ale przede wszystkim jest bardzo ekonomiczny. Dachy pokryte blachą na rąbek odznaczają się wyjątkowo dużą szczelnością na opady atmosferyczne, a także silne wiatry. Pokrycia z blachy płaskiej układane na rąbek stojący są klasyczne, a zarazem proste w formie dlatego spisują się idealnie jako pokrycia do nowoczesnych brył domów, ale także do budynków inspirowanych tradycyjną architekturą oraz na obiektach zabytkowych dzięki możliwości wyboru gęstości występowania łączeń i materiału oraz koloru z jakiego wykonana jest blacha.

Krycie ekofalą

Ekofala  to nowoczesne, w pełni ekologiczne płyty faliste, włókno-cementowe nie posiadające azbestu.  Do ich produkcji wykorzystuje się: cement, wodę, mączkę wapienną, włókna celulozowe i zbrojeniowe. Włókno-cement jest trwały i wytrzymały, odporny na korozje - nie rdzewieje jak blachy, a także jest odporny na związki chemiczne o kwaśnym i zasadowym odczynie.  Jest niepalny, nie nagrzewa się  do wysokich temperatur w czasie upałów oraz tłumi dźwięki opadów atmosferycznych. Ekofale charakteryzuje także mały ciężar, niskie koszty utrzymania. Arkusze płyty falistej są dużych rozmiarów dzięki czemu koszta montażu są bardzo niskie. Ekofala to doskonały materiał na pokrywanie budynków przemysłowych, gospodarczych, magazynów itd. Pokrycia dachowe z płyt włókno-cementowych można układać już na dość płaskich dachach, a także wykonywać z niej okładziny na elewacjach budynków.

W celu zasięgnięcia konsultacji i nabycia najlepszych materiałów dostępnych na rynku zapraszamy do ASPanel, u nas na placu w Miszewku dostępne są  blachodachówki, blachy na rąbek i ekofala od ręki, nie będziesz musiał czekać - już dziś ten materiał może być u Ciebie, duży wybór na placu, a w naszym magazynie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz. Skontaktuj się z nami już teraz i sprawdź szczegóły naszej oferty.

eternit ekologiczny