XPS Styrodur - styropian twardy polistyren ekstrudowany 100mm

XPS100

Nowy produkt

Styrodur - styropian XPS - polistyren ekstrudowany 100mm

WYMIARY: 1,25x0,6 (0,75m2) 

GRUBOŚĆ: 100mm

GATUNEK: 1

Cena dotyczy płyty 1,25x0,6

Więcej szczegółów

41,51 zł brutto

33,75 zł netto za płytę


Negocjuj cenęWięcej informacji


XPS Styrodur - styropian twardy polistyren ekstrudowany 

Styrodur XPS HOCH jest uniwersalnym materiałem, który można zastosować jako izolacja cieplna w budownictwie- od fundamentów aż po dach. Stosowany jest do ociepleń fundamentów, stropów, podłóg, dachów, ścian wewnętrznych, fasad budynków, tarasów, balonów, ale także basenów.

Płyty styropianowe XPS doskonale sprawdzają się w termoizolacji fundamentów, mocno obciążonych podłóg, a nawet dachów. Ich wysoka wytrzymałość i odporność na wodę są najważniejszym czynnikiem.

Fundament ocieplony polistyrenem ekstrudowanym oddaje znacznie mniej ciepła do ziemi. Jest także dużo lepiej chroniony przed wilgocią z zewnątrz, co podnosi jego trwałość. Bardzo duży nacisk mas ziemi dookoła budynku wymusza zastosowanie twardego materiału. Styropian ekstrudowany XPS nadaje się do tego idealnie. Również głęboko położone ściany piwniczne można ocieplać polistyrenem ekstrudowanym.

Kolejnym zastosowaniem styropianu styrodur XPS jest ocieplanie podłóg. Jest tak nie tylko ze względu na jego właściwości izolacyjne, ale także dużą twardość i wytrzymałość (>200 kPa). Pozwala to bez problemu wykonywać wylewki i posadzki przemysłowe na tym materiale izolacyjnym bez obaw o jego stabilność nawet pod dużym obciążeniem takim jak wysokie składowanie. Styrodur, dzięki swojej zbitej i gęstej strukturze jest bardzo odporny na naprężenia ściskające. Wytrzymuje duże obciążenia i dlatego jest idealnym materiałem do izolacji podłóg na gruncie w zastosowaniu przemysłowym.

Znanym zastosowaniem polistyrenu ekstrudowanego jest również ocieplanie dachów. Płyty z tego materiału mogą być w łatwy sposób mocowane do dachu. Ich wytrzymałość na ściskanie pozwala bez przeszkód po nich chodzić. Po rozłożeniu izolacji przeciwwilgociowej (np. papa) mamy gotowy i ocieplony dach. W praktyce oznacza to ograniczenie ucieczki ciepła przez dach. Dzięki temu w budynku zostaje zachowany komfort termiczny i obniżamy rachunki za ogrzewanie. 

Płyty Styroduru występują w grubości od 20-150mm w standardowym wymiarze 1,25x0,6  Posiadają również dwa warianty zamków (krawędzi) tzw. frezów: płaski oraz schodek, które ułatwiają łatwy montaż. 

Parametry techniczne płyty izolacyjnej XPS Styrodur 100mm.

  • współczynnik przewodzenia ciepła [w/mk]: λ=0,034
  • opór cieplny [W/m2 K]: 2,9
  • wytrzymałość na ściskanie [kPa]: 300 kPa przy 10% odkształceniu
  • absorcja/ nasiąkliwość: <0,7%
  • klasa reakcji na ogień (dla pojedynczego wyrobu): klasa F

Montaż: 

Montaż płyt zalecany jest klejem nie rozpuszczalnikowym. Kleje rozpuszczalnikowe w kontakcie z płytami powodują działania niepożądane: następuje destrukcja płyt XPS. Przed montażem należy sprawdzić czy klej może być używany do pianki polistyrenowej. Płyty narażone na promieniowanie UV mogą ulec degradacji, należy osłonić je jasnym nieprzepuszczającym promieni UV materiałem. Powierzchnia do których będą przyklejane płyty powinna być chropowata w celu lepszego połącznie płyta-klej. Aplikowanie produktu w niskich temperaturach wymaga zachowania odpowiednio dużej przestrzeni między płytami, aby zachować właściwą dylatację.

Płyty izolacyjne Styrodur HOCH XPS (eXtruded PolyStyrene foam) dostępne w naszych punktach w Miszewku (obok Gdańska, Gdyni) oraz Kazimierzowie (koło Elbląga). Zadzwoń i zapytaj o dostępność. 

Zdjęcia mają charakter poglądowy.

Ze względu na dynamiczną sytuację na rynku stali i izolacji - każde zamówienie wyceniamy indywidualnie w zależności od dostępności materiałów.
Podane ceny mają charakter poglądowy